صفحه اصلی >اخبار و اطلاعيه ها      

 

اولین همایش علمی مدیریت جهادی

بعد از به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي ايران، رهبر كبير انقلاب با فرماني تاريخي مردم را به جهاد خواند. جمعي از مردم مسلمان و متعهد و برومند ايران اسلامي به قصد قربت و در جهت خدمت به قشر مستضعف و محروم راهي روستا شدند. جهاد، مركزي براي پرورش انسانها و رشد نيروهاي مؤمني كه آمادگي داشتند كه در تخصص‌هاي بالا و تعهدهاي فراوان كار كنند تبديل گرديد.
      نيروهاي مؤمن به انقلاب با انگيزه‌هاي ارزشي و انقلابي به جهاد سازندگي پيوستند و در شكل آن تأثير گذاشتند و روحيه خاص در آن ايجاد كردند. بطوري كه رهبر انقلاب فرمودند: "جهاد سازندگي از معجزات انقلاب اسلامي و از ارجمندترين دستاوردهاي انقلاب است”.هر چند كه در ابتداي كار نه سازماني بود و نه مديريتي متشكل، ولي پس از زماني كم، جهاد انسجام لازم خود را بدست آورد و نظام مديريتي جهاد شكل گرفت.
اساس مديريت در نظام جهادي بر پايه رهبري و هدايت انسانها به سوي وظايف خودشان و به سوي سازندگي پايه‌گذاري شد. مديران در جهاد وظيفه هدايت، رهبري و نقش سوق دادن انگيزه‌ها را براي كار و تلاش داشتند.
      مديران جهادي در همه عرصه‌ها و زمينه‌ها، تلاش خود را بر اين گذاشته‌اند كه با امر رهبري و اطاعت از رهبري در تمام صحنه‌هاي حساس انقلاب حضور رسانند و به عنوان بازوي انقلاب باشند. مديران جهاد از متن جامعه برخاستند و به همين جهت رابطه‌اي عميق با بقيه جامعه داشته و از اين عامل به بهترين نحو در اجراي كارهاي جهاد بهره‌برداري كردند.
ارزشهايي كه مديران جهادي به وجود آوردند توانسته تمايز آنها را از ديگر مدیران ايجاد كند. در اين رابطه است كه نظام مديريتي جهاد از تمامي لحاظ مي‌تواند به عنوان الگويي مناسب براي سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي كشور قرار گيرد. امروز كار بزرگي كه جهاد بايد انجام دهد ارزيابي تجربه‌ها و تحليل تجربیات گذشته و همچنين يافتن مديريت درست انقلاب در جامعه و تبديل آن به يك دستورالعمل براي تحول بنيادي در كشور است. به همين منظور همايشي تحت عنوان "مديريت جهادي" در تاريخ 21 و 22 تير ماه سال جاري در سالن همايش الغدير دانشكده مديريت دانشگاه تهران با محورهاي ذيل برگزار خواهد شد.
در این کنفرانس تلاشی در راستای اغناء روحیه جستجوگری و کاوشگری جامعه علمی دانشگاهی برای کسب معلومات و اطلاع از یافته های جدید در عرصه علم و دانش است. علاوه بر آن، برگزاری کنفرانس مدیریت جهادی به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران، محققین، علم آموزان و مدیران نهادهای بخش دولتی و خصوصی و ایجاد زمینه‌ای برای فعالیت های جمعی کمک شایانی می‌نماید.

محورهای علمی: 
 
جایگاه مدیریت جهادی در نظام اسلامی ایران
مدیریت جهادی در آیینه انقلاب اسلامی ایران
مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس
مدیریت جهادی در نگاه مقام معظم رهبری
مدیران جهادی (شاخص ها و شایستگی ها)
مدیریت علمی و مدیریت جهادی
جایگاه مدیریت جهادی در تجربیات سایر کشورها
جهاد اقتصادی و مدیریت جهادی
اسناد فرادست ملی و مدیریت جهادی
مدل ها، ابزارها و مکانیزم های اشاعه و توسعه مدیریت جهادی
نقش فرهنگ اسلامی در مدیریت جهادی
نقش مدیریت جهادی در چشم انداز 1404 ایران اسلامی

علاقمندان مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص اخبار همايش، چگونگي ثبت نام و ... به سايت www.jahadiconf.com مراجعه نمايند.

تماس با دبیرخانه:
آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان زیبا، پلاک 46 واحد 8
تلفن تماس: 02122898536,02122898535
دورنما: 02122874489
وب سایت: www.JahadiConf.com
پست الکترونیکی: info@jahadiconf.com
 
     
   
 

 
   
  1391/03/13  
  آرشیو اخبار پژوهشی  

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.